Головна » Файли » Робота по предмету ( Фізика, природознавство )

Космічна мандрівка
28.04.2016, 09:20
Тема: "Космічна мандрівка"
( Заняття у дитячому садочку)

Мета:  формувати елементарні уявлення дітей про Всесвіт, зірку Сонце, взаємозв’язок людини з Космосом, дати елементарні поняття про сонячну систему;  систематизувати знання дітей про космос; поглиблювати знання дітей про причинно-наслідкові зв'язки та процеси у природі;розвивати та закріплювати усвідомлення не відокремленості життя людини та природи від Космосу;розвивати інтерес до пізнання цікавої інформації про Землю та до наукових знань з астрономії.

Матеріал та обладнання: проектор, екран, пластилін, глобус Землі та Місяця.
 
Хід заняття
(Діти заходять в кімнату.)
 В-ль: Доброго дня вам,мої малята, 
Любі хлопчики й дівчата 
Щирою посмішкою всіх вас вітаю, 
Доброго настрою на весь день бажаю. 
Хай нахмурені ваші личка 
Звеселить гарна усмішка. 
Вправо,вліво поверніться, 
І сусідам посміхніться. 
За руки один одного візьмем 
І дружно привітаємось. 

Діти: Доброго ранку.
Інтерактивна вправа «Бартер». Я на свої долоні (показую їх) кладу свою любов до вас, розуміння, терпіння. Ви ж на свої долоні покладіть свої знання, уважність. А тепер давайте з вами зробимо обмін: я легенько здуваю до вас те, що лежить на моїх долонях, а ви здуваєте те, що на ваших долонях. Ось ми з вами здійснили бартер (обмін), а наскільки він успішний, побачимо в кінці зустрічі.
 
 В-ль:   Сьогодні, у нас незвичайна зустріч. Ми завітали до вас зі школи з метою запросити до космічної мандрівки.  Якщо ти допитливий і тебе приваблює зоряне небо, якщо ти мрійник та фантазер, рушаймо з нами в космічну подорож! Ти дізнаєшся, що таке Сонце та Місяць, та багато чого іншого і, навіть, фантастичного. Астрономія – найцікавіша наука в якій ще багато невідомого та непізнаного людиною. Для того щоб краще розуміти явище які відбувають в Космосі треба мати багато знань. І тоді, можливо, прийде час, коли ви відкриєте нові закони Космосу, ще невідомі людству. Ви згодні пересісти у нашу ракету і вирушити разом у    подорож.
Діти: так.
(Подорож проводять учні 10 класу.)
Учень: Перш ніж вирушити в дорогу я хочу вас ознайомити з вченими, які вивчали будову Всесвіту. Миколай Коперник та Ціолковський Костянтин Едуардович.
Учень: для того щоб краще вивчити космічний простір вчені змайстрували телескоп - це прилад для спостереження за зоряним небом, а змайстрував його вчений Галілео Галілей.
Учень: А чи знаєте, ви, хто перший злітав в космос? Це були собачки. Собака Лайка – перша жива істота, що побувала у космосі.
Учень: А як звали першого космонавта? Гагарін Юрій Олексійович перший у світі космонавт12 квітня 1961  року росіянин Юрій Гагарін став першою людиною, яка піднялась у космос та облетіла навколо Землі на кораблі «Восток».
Учень: Перший космонавт незалежної України - Каденюк Леонід Костянтинович   1997 року здійснив космічний політ на американському космічному кораблі «Колумбія»
Учень: А хто знає як називається одяг космонавтів?
Учень: Скафандр — спеціальне спорядження, призначене для ізоляції людини (або тварини) від зовнішнього середовища — від тиску або вакууму, температури (високої та низької), випромінювань.
Види скафандрів — космічні, пожежоізоляційні, авіаційні.
Учень: А чи знаєте, ви, які тіла існують в космосі?
            А на якій планеті ми з вами живемо? Правильно Земля. Планета Земля, на якій ми живемо, а також Сонце та Місяць є частинами Сонячної системи. Сонячна система отримала таку назву через те, що всі планети та інші небесні тіла обертаються навколо Сонця.
У Сонячній системі є вісім планет. І ми зараз з вами здійснимо  подорож по Сонячній системі. Готові? Припнути ремні вирушаємо!
Увага, по курсу СОНЦЕ. Сонце – це зірка у Сонячній системі. Сонце дуже гаряче – значно гарячіше за доменну піч! Воно складається з розжарених газів – водню і гелію. Вік Сонця становить приблизно п’ять мільярдів років.
Не можна прямо дивитися на Сонце, це небезпечно. Коли ти граєшся на сонці , завжди одягай капелюха, сонцезахисні окуляри.
Увага, пролітаємо біля МІСЯЦЯ. Місяць – це  найближчий супутник Землі. На Місяці відсутнє життя, немає ані хмар, ані вітру, ані дощу, ані снігу. Це єдиний позаземний світ, у якому побувала людина. У 1971 році для дослідження місячної поверхні використали електричну машину, що має назву місяцехід. На сьогоднішній день на Місяці побувало лише 12 людей. Остання подорож відбулася у 1972 році.  Різні форми місяця називаються фазами, їх є чотири.
Увага, по курсу Меркурій. Меркурій – це маленька планета, яка обертається дуже близько до Сонця. Вдень на поверхні Меркурія дуже спекотно, але вночі там надзвичайно холодно. Поверхня Меркурія суха та кам'яниста.  
Ми наближаємося до ВЕНЕРИ. Венера – друга від Сонця планета і є найближчою до Землі. На Венері дуже спекотно. Тут налічується 167 вулканів. Найвищий називається Маат Монс – понад дев'ять кілометрів заввишки. Небо на Венері жовте і з нього падає у вигляді дощу сірчана кислота.
В ілюмінатори нашої ракети видно Землю. Земля – єдина планета на якій є життя. Переважна частина поверхні нашої планети вкрита водою, і завдяки цьому Земля виглядає блакитною, якщо подивитися на неї з космосу. Вода, повітря та сонячне тепло разом роблять можливим життя на Землі.
На нашій планеті існує понад 30 мільйонів різноманітних видів рослин та тварин. Вони живуть усюди, від найглибших океанів до найвищих гір.
А ось ми підлітаємо до Марса. Планета Марс є червоною тому, що вона іржава. У ґрунті міститься багато заліза, яке стало червоним під впливом повітря. На поверхні Марса є пустелі, гори, каньони – глибокі кам'янисті долини та недіючі вулкани.
По курсу Юпітер. Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Він у 1300 разів більший за Землю. Жоден космічний корабель не здатен здійснити посадку на Юпітер, тому що на цій планеті немає твердої поверхні. Це дуже бурхлива планета, колись тут був шторм, який тривав понад 300 років.
Восьма планета сонячної системи -  Сатурн. Сатурн складається із газів  - водню і гелію. У телескоп добре видно кільця Сатурна, які складаються з мільярдів уламків каміння, пилу та льоду.
Ви відчули холод? Ми наближаємося до Урану. Уран – величезна, холодна блакитно-зелена планета, яку оточують безліч чорних кіл та крижаних супутників.
Підлітаємо до Нептуна. Нептун – неймовірно холодна блакитна планета. Ця восьма планета розташована так далеко від Землі, що космічному зонду «Вояжер - 2» знадобилося цілих 12 років, аби долетіти до нього. Нептун – планета з найстрашнішими штормами у всій Сонячній системі.
По курсу Плутон. Плутон – найбільш віддалений від сонця, на його поверхні завжди панує темрява. Він крихітний, менший за Місяць червонясто-коричневого кольору. Його можна побачити і Землі за допомогою потужного телескопа.
До Плутона ще ніколи не літали космічні кораблі, тому невідомо, що відбувається на його поверхні.
У 2006 році астрономи відкрили ще одне космічне тіло, яке зо розмірами є більшим за Плутон, його назвали Ксеною, а Плутон оголосили астероїдом.
Увага! Увага! До нас наближається неопізнаний літаючий об’єкт!!!
Діти, а як ви думаєте хто знаходиться за штурвалом цього об’єкта?
Я пропоную вам разом з штурманами нашого корабля зліпити цих чоловічків. (Робота в групах)
Молодці гарно попрацювали. А якщо б ви зустріли таких осіб у себе, якби ви їх зустріли? (діти дають відповіді)
А зараз я пропоную вам подивитися мультфільм «Як козаки інопланетян зустрічали».
 Увага! Сіли всі зручніше наша ракета приземляється. Ось і закінчилася наша подорож.
Сподобалось вам?
Що нового ви дізналися?
Давайте перевіримо чи уважними були ви під час подорожі? ( Діти відгадують загадки)
Океан і континенти,
Гори й ліс, міста й поля –
Це, малюк, твоя планета,
Називається …
  
Роздивитися мікроб

Допоможе мікроскоп
А вивчати зорі щоб,
Треба мати …

         Воду в ріках нагріває,
         Матір-Землю зігріває
         Ком всміхається в віконце
         Чарівне, гаряче …
 
         Нічного неба оберіг
         і схожий бік його на ріг
         Козак моторний, красний,
         Хто ж цей красень ясний? …
 
 
Категорія: Робота по предмету ( Фізика, природознавство ) | Додав: tmtichkivska | Теги: Космічна, мандрівка
Переглядів: 859 | Завантажень: 16 | Рейтинг: 5.0/10
Всього коментарів: 0